петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И брат му на Заев да е обвинител ќе му биде срам кога ќе ги види доказите

ngng

Последни вести

Премиерот Никола Груевски на денешната трибина во „Борис Трајковски“ на која се собраа над 50.000 граѓани, симпатизери, подржувачи и членови на СДСМ даде одговор на условите кои лидерот на опозицијата, Зоран Заев ги упати од универзалната сала ги упати до Владата и до владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев бара Нов обвинител. За нас важно е обвинителот да се однесува по словото на законот. Јас сум убеден дека сегашниот обвинител тоа го прави. Инаку, такви докази има против лицето ЗЗ, што и Вице, брат му да е обвинител ќе му биде непријатно кога ќе ги види доказите. Од друга страна, ние сме подготвени за сите работи за кои постојат сомневања, а се однесуваат на наши членови или раководни лица, да бидеме максимално кооперативни и да го почитуваме законот. Времето ќе искристализира многу работи, ќе падне маглата посејана од лажните обвинувања, од драматуршките воведи на прес-конференциите и настаните на опозицијата кои даваат контекст на случувањата, ќе паднат пердувите и ќе се види целата вистина. Ние тоа го сакаме. Времето е одговор на сѐ. Во тоа сум убеден – рече премиерот Никола Греуевски одговарајќи на барањето на Заев за нов обвинител.

Најчитани вести