сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

И дел од жителите на Горно Лисиче без вода

voda

Поврзани вести

Жителите на Горно Лисиче од 8,30 часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-150 милиметри на улица Лисец број 126 кај Хемтекс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести