вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

И денеска неколку скопски улици без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Корисниците од улиците Коле Канински, Мрежичка, Мостарска, Призренска и дел од корисниците од улицата Марко Крале денеска од девет часот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на шибер затворач на улицата Марко Крале број 5.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести