понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И денеска неколку скопски улици без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Поради реконструкција на водоводна мрежа на улица Xo Ши Мин, денеска од девет часот па се’ до завршување на реконструкцијата без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Хо Ши Мин, Краишка и Натанаил Кучевишки.

Поради реконструкција на водоводна мрежа на улица Jајце од 09,30 часот па се до завршување на реконструкцијата без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица.

Поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-80 милиметри на улица Мајаковски од 09,30 часот па се’ до санирање на дефектот без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести