петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

И денеска по котлините магла

Маглата и денеска ќе биде присутна во котлините низ земјава

magla

Поврзани вести

Облачно со магла по котлините, најавуваат за денеска метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурите во текот на денот ќе бидат до девет степени во Гевгелија, седум во Берово, пет во Охрид, четири степени во Скопје, три степени во Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести