недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И денеска сончево и топло, заладување од понеделник

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува северозападен, а во западните делови и засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 29 до 37 степени.

Опаѓање на температура за четири до пет степени се очекува в понеделник и во вторник кога дневната температура ќе се движи помеѓу 25 и 33 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести