вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

И двата избегани волци се застрелани

download

Последни вести

И вториот волк кој вчера побегна од зоолошката градина во Битола е застрелан, потврди доцна синоќа за Тера Телевизија директорот на градината.

„ Волкот дефинитивно е ликвидиран, се вратил во живеалиштетот, но повторно се обидел да бега па мораше да го застрелаат“ рече Нешовски.

Првиот како што попладнево објавивме беше застралан во обидот да избега од живеалиштето, каде што биле сместени вкупно четири волци. Двата кои не побегнале, ги префрлиле во кафез заради безбедност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести