петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

ФОТО: И ГТЦ и паркот Жена Борец вечерва преполни

zena-park_thumb_medium500_281

Последни вести

Вечерва, граѓаните на Македонија покажаа голема сплотеност и единство, но и голема верба кон политиките на актуелната власт на чело со премиерот Никола Груевски.

Повеќе од 90.000 граѓани присуствуваа на големиот народен собир пред Собранието.

Плоштадот, улицата долж Собранието, ГТЦ, но и паркот „Жена борец“ беа преполни со луѓе.

zena-park-1

zena-park-2

zena-park-3

zena-park-5

Најчитани вести