недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

И македонски парови се пријавиле за масовна венчавка во Белград

Бројот на парови што ќе се венчаат е ограничен на 200, а заинтересираните имаат уште една недела да се пријават.

245161_kolektivno-vencanje-foto-z-safar-2_f

Поврзани вести

На традиционална масовна венчавка во Белград, што по 16-ти пат ќе се одржи на 18 мај пред белградското Собрание, се пријавиле 110 пара од Србија, Македонија, Босна и Херцеговина и Германија.

Бројот на парови што ќе се венчаат е ограничен на 200, а заинтересираните имаат уште една недела да се пријават.
Како што објави „Блиц“, нема прецизни детали околу тоа колку пара од Македонија се пријавиле за манифестацијата „Масовната венчавка – свадба од соништата“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести