вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

И Милан и Рома заслужија повеќе од еден бод

Тимот на Рома и понатаму е единствениот кој е непоразен во новата сезона, но избраниците на Руди Гарсија сега имаат пет бода побалку во споредба со актуелниот лидер на табелата, екипата на Јувентус.

milan i roma

Поврзани вести

Без победник, 2:2, заврши последниот натпревар од 16. коло во италијанската Серија А, дуелот на “Сан Сиро” помеѓу големите ривали, Милан и Рома.

Тимот на Рома и понатаму е единствениот кој е непоразен во новата сезона, но избраниците на Руди Гарсија сега имаат пет бода побалку во споредба со актуелниот лидер на табелата, екипата на Јувентус.

„Мислам дека ова е добар резултат. Можевме скапо да го платиме ремито со Ајакс. Интересен натпревар за фудбалските фанови, но не и за нас кои бевме на клупата за резервни фудбалери. Мислам дека можевме да одиграме подобро после израмнувачкиот погодок на Запата, но направивме неколку грешки кои моравме да ги избегнеме”, изјави по натпреварот предводникот на „росонерите”, Масимилиано Алегри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести