петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

И Монтоливо му сврти грб на Сидорф

MONTOLIVI SIDORF

Поврзани вести

Рикардо Монтоливо, капитенот на италијанскиот калчо гигант Милан, изјави дека клупските челници со право ја прекинале соработката со холандскиот стручњак, Кларенс Сидорф.

„Со Сидорф како тренер, Милан ја немаше потребната хармонија. Немаше хармонија помеѓу фудбалерите. Клупските челници донесоа вистинска одлука, ја прекинаа соработака со Сидорф за доброто на Милан. Инзаги е одлично решение за тренерската клупа. Со нетрпение го очекува стартот на подготовките за новата сезона. Ја има потребната енергија, ги има вистинските идеи. Сите сме со него, ја има потребната подршка”, изјави Монтоливо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести