понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

И на втората свадба Јоксимовиќ во син костум

zeljko-joksimovic-vesna-kurir-stampano-1410822165-568807

Последни вести

Жењко Јоксимовиќ морал да бара Српската православна црква да му го поништи првиот брак со сопругата Весна на која и се заколна на вечна љубов пред Бога пред 19 години.

Како што пишува српски Курир, тој прво морал да поденесе молба до свештените лица во црквата во Ваљево, а која потоа е проследена на разгледување на црквениот собир кој треба да одлучи дали ќе го поништи бракот.

„Според црковните обичаи, брак повторно може да се случи, но за тоа е потребно посебно одобрени од црквениот одбор. Затоа Жељко и Јована чекаа дури досега да си ги кажат брачните завети и да се заколнат на вечна љубов пред Бога. Ретки се случаите црквата да одбие нечија молба“, велат соговорникот за Курир.

Инаку, сликата на Јоксимовиќ од црковното венчавање со првата сопруга излезе во јавност пред неколку години, а најмногу коментари предизвика прочуеното сино одело кое во таа прилика го носел пејачот. Тоа на Жељко тогаш изгледало како буквално да види на него и да е два броја поголемо. Очигледно овој пат пејачот обрнал поголемо внимание на својот изглед, па на церемонијата со Јована повторно носел сино-цер костум кој овојпар совршено му прилегал. Но, ни овој пат не ја изоставил машната пеперутка.

jovana-joksimovic-zeljko-joksimovic-marina-lopicic-1410822165-568805

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести