вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И наредните денови не очекува облачно и врнежливо време

dozd

Последни вести

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините слаб снег.

Во попладневните часови облачноста делумно ќе се намали. Преку ноќта се уште ќе има повремени врнежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег. Поинтензивни врнежи ќе има во среда преку денот кога на места ќе наврнат и над 20 л/м2, а ќе дува и умерен јужен ветер.

Најчитани вести