недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

И оваа недела нема ниту дожд ниту снег: Стабилно, суво и сончево време

Сончево време со ниски утрински температури.

zajdi sonce

Поврзани вести

И во следните денови во нашата земја ќе преовладува сончево, стабилно и суво време, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

За утре, метеоролозите најавуваат претежно сончево време, а температурите ќе се движат од три степени во Маврово до 11 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до шестиот степен.

Во следните денови, исто така, ќе преовладува сончево време со максимална дневна околу 15-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести