сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И оваа недела времето нема да не’ изненади

Повеќе облаци и магла и во следните денови.

esen

Поврзани вести

Во текот на оваа недела ќе продолжи периодот на релативно топло време со слаб ветер, најавуваат метеоролозите.

По котлините и понатаму ќе има појава на магла и ниска облачност со променлив интензитет.

Во среда и во недела попладне се очекува повремен дожд.

За утре метеоролозите најавуваат слично време со температура од три степени во Тетово до 12 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до четвртиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести