четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И по пет месеци, нема обвинение за возачот што прегази дете кај Католичка црква

mkd-188406

Последни вести

Официјално, истрагата е завршена, траел увидот на одбраната во доказите, по што би требало да се донесе решение.

Исто така, нема конкретни информаии и за полседниот случај кога 19- годишна студентка од Крива Паланка, Фросина Цветкова, го изгуби животот, откако, на пешачки премин ја прегази 26-годишен скопјанец.

Најчитани вести