сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И политичарите излезени на „Бела ноќ“

belanok1-500

Последни вести

Атрактивните концерти, изложби, перформанси беа предизвик и за македонските политичари да ги посетат настаните организирани на „Бела ноќ“.

Фотографот на „Република“ забележа дел од министрите на Владата, Никола Попоски, министерот за надворешни работи, министерката Гордана Јанкулоска со сопругот и вицепремиерот Зоран Ставрески со сопругата во едно од кафулињата на скопскиот плоштад „Македонија“.

belanok2-500

И министерот за образование Никола Тодоров и Миле Јанакиески, министерот за транспорт и врски, исто така во друштво на своите сопруги уживаа во настапот на спектакуларната словенечка група „Перпетум џезиле“ .

belanok3-500

ФОТО: Република

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести