петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

И село Дебреште посетено од високи преставници на ВМРО-ДПМНЕ

1

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден, тим на ВМРО-ДПМНЕ составен од функционери во извршната и законодавната власт го посети с. Дебреште во општина Долнени.

Преставникот од највисокиот партски орган ИК, Ашим Зеќироски, пратениците Алим Билали и Исмајлоска Нола ги продолжија своите посети низ Република Македонија во средините кадешто преовладува муслиманско население.

2

Со зачестеноста на нивното присуство и најавени редовни посети се покажува дека ВМРО ДПМНЕ не само што не ги заборавила овие краишта, туку преку партиски функционери сака добро да се запознае со нивното секојдневие, проблеми, идеи…

3

Голем број на граѓани дојдоа на средбата во село Дебреште и истакнаа дека навистина им се допаѓа што и после избори ВМРО ДПМНЕ не заборава на нив. Со големо задоволство ги отпоздравија овие чекори на партијата и нивните заложби за подобрување на актуелните состојби. Беа поставени прашања, споделени повеќе идеи и размислувања.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести