четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 12

И’ удлил бокс на автобуска станица, па ја ограбил

Како што соопшти полицијата, нападот се случил вчера, во 05.50 часот, додека жената чекала автобус на автобуската постојка на Партизанска.

boks

Последни вести

Разбојник ограбил жена на булевар Партизански одреди во населба Влае, откатко претходно и’ удрил бокс во пределот на лицето.

Како што соопшти полицијата, нападот се случил вчера, во 05.50 часот, додека жената чекала автобус на автобуската постојка на Партизанска.

Нападнатата жена, М.Р. (56) од Скопје пријавила во полициската станица во Карпош дека разбојникот и’ удрил бокс во пределот на лицето и и’ ја украл ташната во која имала паричник со лични документи и пари.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести