вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

И утре очекувајте снег, до петок повеќе облаци и малку сонце

Ќе се израдуваме ли на вистински снег оваа година?

sneg pi

Поврзани вести

Метеоролозите за утре најавуваат повремен локален снег, до крајот на работната недела ќе преовладува променливо облачно време со сончеви период.

Според УХМР, за утре се очекува дневните температури да се движат од нула степени во Маврово до осум степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска до минус еден и максимална дневна до петтиот степен.

Нов влажен бран и снег може да очекуваме кон крајот на оваа и почетокот на следната недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести