петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

И утре поројни дождови

Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува. Можна е и изолирана појава на невреме со град.

dozd

Последни вести

Продолжува нестабилното време во Македонија. Утре не очекува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни.

Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува. Можна е и изолирана појава на невреме со град.

Температурата ќе се движи од 24 до 30 степени. Во Скопје слично време, со температура до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во наредните денови во попладневните часови се уште ќе има локализирана појава на пороен дожд и грмежи, но претпладне ќе биде претежно сончево, а температурата повторно ќе биде во пораст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести