сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

И Ван Гал призна дека Де Геа е на пат за Мадрид

de-gea

Поврзани вести

Тренерот на Манчестер јунајтед, Луј Ван Гал истакна дека клубот тешко би можел да го спречи голманот Давид Де Геа да премине во редовите на Реал Мадрид.

Шпанските медиуми пренесоа дека Реал веќе му понудил на Де Геа извонреден договор, а Ван Гал на сето тоа дополни дека тешко би можел да го одбие, посебно затоа што има можност да се врати во родната Шпанија.

“Тој е Шпанец, шпански репрезентативец, а сега шпански клуб му испрати понуда. Неговата девојка е Шпанка, а неговите родители доаѓаат во Манчестер речиси секоја недела. Тешко ќе биде да го задржиме” – вели Ван Гал.

Де Геа вчера во второто полувреме, поради повреда, предвреме го напушти дуелот со Арсенал и би можел да го пропушти дуелот од последното коло во Премиер лигата со Хал следниот викенд.

Веднаш по најавата за евентуалното заминување на шпанскиот голман се огласи и Гери Невил, кој нагласи дека доколку Де Геа биде продаден на “кралскиот клуб”, Манчестер би морал да го купи Герет Бејл.

Најчитани вести