сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

И Венгер дигна раце од Балотели

VENGER DIGNA RACE BALOTELI

Последни вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер јавно ја дематираше најфорсираната шпекулација во последните две недели, дека контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели, во новата клупска сезона ќе го носи дресот на популарните “топчии”.

“Не е точна информацијата дека Арсенал е сериозно заинтересиран за услугите на Марио Балотели. Јас не ги следам новинарските шпекулации, не се замарам со тие информации. Таквите информации се дело на некои новинари, на некои фудбалски агенти кои намерно ја зголемуваат цената на фудбалерот, кои сакаат да бидат во центартот на фудбалското внимание”, изјави трофејниот француски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести