сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

И Владо Илиевски во Работнички?

vlado ilievski so srbija golema-615x400

Последни вести

Спортскиот портал „Екипа“ објави дека тимот од „Градски Парк“ е во преговори со македонскиот плејмејкер Владо Илиевски.

Тренерот на Работнички, инаку поранешен селектор на Македонија, Марин Докузовски планира да направи силен состав. Ѓорѓи Чековски и Тодор Гечевски се спомнуваат како потенцијални засилувања, но Работнички не застанува тука.

Според она што го објави спортскиот портал „Екипа“, наскоро нов член на тимот од „Градски Парк“ може да стане и македонскиот плејмејкер Владо Илиевски. Како што објaви овој портал преговорите се во тек, а наскоро ќе се знае дали ќе биде постигнат договор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести