Македонија

И во наредните денови магла и облачно

И во наредните денови магла и облачно

И во наредните денови по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност.

Промена на времето се очекува во недела, кога ќе дува умерен југоисточен ветер и ќе има врнежи од дожд.