петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

И втората лидерска средба заврши без договор

sredba1

Последни вести

Заврши втората средба на лидерите на четирите најголеми партии за изнаоѓање решение за излез од политичката криза во земјава, која денеска се оддржуваше во Клубот на пратеници.

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на СДСМ Зоран Заев, на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи не отворија разговори по предлозите на партиите.

Договорено е да одржат нова средба на 26 мај годинава во Клубот на пратеници во Скопје.

Најчитани вести