четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

И жителите на улица Драчевска без вода

voda

Поврзани вести

И жителите на улицата Драчевска во скопското село Драчево денеска ќе бидат без вода за пиење од девет часот, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради дефект на шибер затварач профил ф-150 милиметри на улицата Драчевска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести