сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ибра прогнозира титула за Бразил и финале за Италија

i

Последни вести

Репрезентативецот на Шведска и најголема ѕвезда во дресот на францускиот гигант ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ е убеден дека светската титула ќе заврши кај домаќинот на најважниот спортски настан во 2014 година, репрезентацијата на Бразил.

“Во живо следев неколку натпревари, останатите пред телевизиските екрани. Според мене, Бразил ќе ја освои светската титула, а Италија ќе биде противник во финалниот натпревар. Имам многу пријатели кои играат за репрезентацијата на Франција. Се надевам дека Франција ќе забележи одличен резултат во Бразил”, изјави Ибракадабра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести