петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ибра се сели преку барата

i

Последни вести

Најголемата ѕвезда во дресот на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, откри дека ќе остане во Париз до 2016 година, а потоа ќе се пресели “преку барата”, каде ќе одигра уште неколку сезони.

Шведскиот интернационалец во изминатата сезона одигра 33 натпревари во француската Прва лига и постигна 26 погодоци.

“Искрено, ме привлекува идеата да се преселам во САД, таму да одиграм уште неколку сезони. Мојот пријател, Тјери Анри ми кажа дека му е многу убаво во САД, а често ја коментираме и американската професионална лига. Мислам дека ќе се преселам во САД кога ќе ми заврши договорот кој го имам со ПСЖ”, изјави поранешниот напаѓач на Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона и Милан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести