четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Ибра со нова “спектакуларна” изјава

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ често е во центарот на вниманието поради интересните изјави, па така е и по гала-вечерта на која се додели Златната топка.

ibra-messi-ronaldo

Поврзани вести

Престижната фудбалска награда замина во рацете на Лионел Меси, а Ибра по доделувањето на Златната топка дал интересна изјава поврзана со Кристијано Роналдо.

Роналдо е вистински среќник! Секогаш има прилика да седи во првиот ред и да гледа како Меси ја добива наградата, гласи изјавата на шведскиот напаѓач која е вистински хит на интернетот.

Не е тајна дека Ибрахимовиќ е голем фан на Лионел Меси. На последните девет избори за најдобар фудбалер, Ибра својот глас го даде за Аргентинецот кој е ѕвезда на Барселона.

Најчитани вести