понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ибра суспендиран со четири натпревари

ibra

Последни вести

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Златан Ибрахимовиќ е казнет со четири натпревари суспензија од страна на Лига 1 поради изречени навреди по поразот од Бордо.

Ибра по излегувањето од теренот по натпреварот викнал „За 15 години фудбал не сум видел вакви го**а од судии, ова е по****а земја. Франција не го заслужува ПСЖ“.

Иако подоцна се извинил, велејќи дека не мислел такаи дека не сакал никого да навреди, Лига 1 сепак покрена постапка против шведскиот фудбалер, кој ќе мора да ги пропушти натпреварите со Ница, Лил, Мец и Нант.

Извор: Курир.мк

Најчитани вести