сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ибра убеден дека ПСЖ е без конкуренција во Франција

ibrahimovic

Поврзани вести

Контроверзниот напаѓач на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ испрати јасна порака до најголемите ривали од француската Прва лига, дека „светците” ќе ја прескокнат секоја пречка која ќе им се најде на патот.

„Се’ е во нашите раце, ние сме господари на нашата судбина. Се зависи од ПСЖ, но мора да продолжиме во истиот ритам, нема да застанеме се додека не ја исполниме зацртаната цел. Ќе имаме посериозен проблем само ако застанеме, ако се опуштиме и ако не го дадеме максимумот на секој преостанат натпревар. Сепак, јас сум убеден дека не постои таков тим во Франција кој може да ни застане, да ни биде пречка на патот. Никој не може да го споре ПСЖ. Постои само ПСЖ и никој друг”, изјави шведскиот интернационалец.

После 27  одиграни кола во француската Прва лига, ПСЖ е лидер на табелата и има осум бода повеќе од второпласираниот тим на табелата, Монако.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести