среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ибрахимовиќ пред преселба во САД

Ибракадабра во неколку наврати во текот на својата кариера беше поврзуван со преселба во МЛС-лигата, а последните информации велат дека тој ќе се пресели во Мајами и ќе стане прва ѕвезда на клубот што го формира Дејвид Бекам.

Ибрахимовиќ пред преселба во САД

Ибрахимовиќ пред преселба во САД

Поврзани вести

Ибра и Бекам имаат настапувано заедно претходно и важат за добри пријатели, па токму тоа е главниот адут на Бекам во преговорите, за Златан од бројните понуди да ја прифати токму неговата, за преселба на Флорида.

Мајами? Се е можно, кратко прокоментира менаџерот на Ибрахимовиќ, Мино Раиола на оваа тема.

Л’Екип тврди дека договорот не е потпишан, но разговорите веќе се во напредна фаза.

Ибрахимовиќ има договор со ПСЖ до јуни 2016 година, па тој следното лето би можел да се пресели во САД без никаква отштета.

Најчитани вести