петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ибрахимовиќ: Дедо Мраз треба да ја освои Златната топка

ibrahimovic

Последни вести

Бомбардерот на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, продолжува со анимирање на спортската јавност, но сега со изјавата дека престижната награда на ФИФА и Франс Фудбал, популарната “Златна Топка”, треба да заврши во рацете на Дедо Мраз.

“Златаната Топка? Според мене, сите тројца ја заслужуваат, но таа би требало да заврши кај Дедо Мраз. Во игра е и опцијата мојата професионална кариера да ја завршам во дресот на ПСЖ, но нема ништо сигурно кога е во прашање иднината. Јас никогаш не сум 100% задоволен. Ние мора да продолжиме со напорната работа. Доволно сме квалитетни и убеден сум дека ќе имаме светла иднина”, изјави Ибракадабра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести