вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ибрахимовиќ: Се беше полесно после првиот погодок

ibrahimovic

Поврзани вести

Репрезентативецот на Шведска, Златан Ибрахимовиќ постигна два погодока и е најзаслужен за убедливиот триумф од 4:0 во првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на шампиони, каде за противни го имаа очајниот тим на Баер од Леверкузен.

Популарниот Ибракадабра по натпреварот изјави дека натпреварот добил сосема поинаков тек после првиот погодок кој беше постигнат на самиот старт од натпреварот.

„Добар натпревар. Се е полесно кога ќе постигнеш погодок на стартот од натпреварот, а уште е полесно кога на себе го носиш дресот на ПСЖ. Во првото полувреме постигнавме три погодоци, а во второто го наметнавме нашиот стил на игра. Сите мора да бидеме задоволни од кончениот резултат, но се уште не сме ја исполниле зацртаната цел кога е во прашање Лигата на шампиони”, изјави Ибрахимовиќ кој веќе има постигнато 10 погодоци во годинашното издание на Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести