четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Ибрахимовиќ се пензионира во дресот на Селтик

France Soccer League One

Поврзани вести

Контроверзниот напаѓач на актуелниот шампион на Франција, Златан Ибрахимовиќ, повторно е во центартот на фудбалското внимание но сега со изјавата дека сака својата кариера да ја заврши во дресот на шкотскиот гигант Селтик.

„Селтик е клуб со голема традиција, а стадионот ’Селтик парк’ место на кое секој врвен играч би сакал да ја заврши кариерата. Како можете да не посакате да играте за такви навивачи секоја недела. Хенрик беше доволно квалитетен да игра во кој било европски клуб. Но, откако ја почуствував атмосферата на Селтик парк јасно ми е зошто долго не сакаше да замине од таму“, изјави Ибрахимовиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести