четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ибраими потпиша за Шкендија, Фелипе нов играч на Вардар

fudbal-dogovorii

Последни вести

Фудбалските екипи од Македонија кои обезбедија настап во квалификациите за евро-куповите се наоѓаат на подготвки, а управите се ангажирани за иснаоѓање нови играчи како засилувања за претстојната сезона.

Од денеска Шкендија од Тетово ќе може да смета на уаслугите на повремениот македонски репрезентативец Бесарт Ибраими кој доаѓа од кипарскиот Ермис, пренесе МИА.

Ибраими пред пет години со Ренова го има освоено шампионскиот трофеј во Македонија и од тогаш играше во странство, прво во Шалке, потоа во украински клубови по што отиде на Кипар.

Според медиумите во Бугарија нов член од денеска има и Вардар, откако за шампионот одлучи да настапува Бразилецот Фелипе. Тој во Скопје доаѓа од ЦСКА Софија.

Жуан Фелипе во најскоро време треба да им се приклучи на соиграчите кои се наоѓаат на подготовки во Австрија. 

Најчитани вести