недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ибракадабра донесе нова титула за тимот на ПСЖ

download

Поврзани вести

Тимот на ПСЖ е освојувач на Суперкупот на Франција откако го совлада тимот на Гингамп со 2:0. Натпреварот беше одигран во Пекинг.

Најзаслужен за победата на ПСЖ во Суперкупот е кој друг ако не – Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со босанско потекло по којзнае кој пат беше најдобриот играч на тимот од Париз и со двата погодока во 9. и 20. минута ја запечати судбината на Гингамп уште во првото полувреме.

Со оваа победа ПСЖ ја започна новата сезона како што ја заврши претходната – со титула.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести