четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ибракадабра немаше милост за Тулуз

ibrakadabra nema milost

Поврзани вести

Ниту одличниот тим на Тулуз не се покажа како посериозна пречка за актуелниот шампион и лидер во француската Прва лига, екипата на ПСЖ.

Популарните „светци” запишаа нови три бода на своето конто, а најзаслужен за сигурниот тирумф од 4:2 на гостувањето во Тулуз, е шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ кој приреди ново гол-шоу и го запиша новиот хет-трик во својата богата фудбалска кариера.

Без погодоци заврши неделниот дерби натпревар од 26. коло, дуелот помеѓу директните ривали за третата позиција на табелата, Лил и Олимпик од Лион, а убедлива победа од 3:0 на гостувањето во Нант забележаа фудбалерите на Рен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести