вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ИД ја нападна амбасадата на Јужна Кореја во Либија

index2

Последни вести

Амбасадата на Јужна Кореја во Либија, која се наоѓа во центрачниот дел на Триполи, била нападната од борци на џихадистичката група Исламска држава (ИД).

Во нападот се убиени двајца припадници на обезбедувањето, а еден е повреден, објавија јужнокорејските медиуми.

Најчитани вести