четврток, 23 март 2017  |  Вести денес: 0

ИД подготвувала напад врз Амбасадата на САД во Истанбул

Осомничените биле Сиријци со фалсифиувани пасоши.

ИД подготвувала напад врз Амбасадата на САД во Истанбул

ИД подготвувала напад врз Амбасадата на САД во Истанбул

Поврзани вести

Единаесет членови на Исламска држава осомничени дека подготвувале напад врз Генералниот конзулат на САД во Истанбул, се уапсени вчера.

Осомничените биле Сиријци со фалсифиувани пасоши.

Во вторникот беше уапсен друг член на ИД, осомничен дека планирал самоубиствен напад врз Конзулатот на САД.

Американскиот Конзулат во Истанбул беше затворен минатата недела поради непрецизирана закана.

Најчитани вести