петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Како ИД се пресметува со терористите од Ал Каеда

isis-bomba

Последни вести

Терористичкта група поврзана со Исламска држава објави видео снимка од погубувањето на припадници на Ал Каеда.

Џихадистите од ИД ги полеаја со бензин двајцата припадници на терористичката организација, а потоа со бомба ги „кренаа во воздух“.

Во новото вознемирувачко видео на ИД, тројца припадници на сирискиот огранок на Ал Каеда, Ал Нусра се погубени на мошне морбиден начин.

Маскираните џелати се дел од бригадата Јармок, која ја поддржува ИД и која често објавува видео снимки од погубувањето на противниците.

Најчитани вести