петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

ИД се закани: Ќе ги масакрираме убавиците!

mis-id

Последни вести

Исламската држава најави нови напади, а овој пат на удар е изборот за Мис на универзумот, кој ќе се оддржи во 2017 година на Филипините.

На снимката што ја објавија џихадистите, терористите наведуваат дека специјално за оваа пригода ќе бидат направени експлозивни елеци.

Разузнувачката служба СИТЕ, која ја следи актвиноста на ИД на социјалните мрежи, објави дека снимката содржи и упатство за правење самоубиствени елеци.

Инаку, натпреварот за Мис на унивезрумот ќе се одржи на 30 јануари.

Најчитани вести