четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 15

ИД запали деветмина дезертери во центарот на Мосул

Дезертерите биле врзани, фрлени во ровови полни со нафта и запалени.

isis

Последни вести

Борци од Исламска држава изгореа живи деветмина свои соборци во центарот на ирачкиот град Мосул, јави денеска телевизијата Ал Сумарија, повикувајќи се на безбедносни извори од провинцијата Ниневија.

Деветмината биле запалени откако се обиделе да дезертираат, но биле фатени од лојални членови на ИД.

Дезертерите биле врзани, фрлени во ровови полни со нафта и запалени.

Најчитани вести