вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Идеален тим со фудбалери кои нема да настапат во Бразил

2

Последни вести

Најпознатиот фудбалски портал на денешницата, “Гол”, го состави идеалниот тим со фудбалери кои за жал нема да настапат на престојниот Мундијал во Бразил.

Голманската позиција е резервирана за репрезентативецот на Чешка, Петр Чех, а дефанзивната линија е составена од Бранислав Ивановиќ (Србија), Шејмус Колман (Ирска), Даниел Агер (Данска) и Давид Алаба (Австрија).
Во средниот ред би играле Арда Туран (Турција), Виктор Ваниама (Кенија), Марек Хамшик (Словачка) и најскапо купениот фудбалер на денешницата, Герет Бејл (Велс).

Загарантирано место во нападот има Златан Ибрахимовиќ (Шведска) и Роберт Левандовски (Полска).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести