четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Идеален тим составен од 11 секси Аргентинки

IDEALEN TIM SEKSI ARGENTINKI

Последни вести

Освен со минималниот триумф во дуелот против незгодниот тим на БиХ, фудбалските медиуми во Аргентина во изминатите неколку дена се занимаваа и со идеалниот тим кој е составен од 11 секси Аргентинки.

Уредниците на машкото списание “Омбра”, јулскиот број го искористија за промоција на најубавите Аргентинки кои позираат во националниот дрес и сигурно ќе бидат дополнителна мотивација за Лионел Меси и за неговата дружина кои пак имаат обврска да забележат позитивен резултат во вториот натпревар од групната фаза, во кој за противник ја имаат репрезентацијата на Нигерија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести