петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Идеални пози за подигнување на самодоверба, мал пенис, максимално уживање

seks-1389104170-23568

Последни вести

Ве боли грбот? Бремени сте? Имате проблем со самодоверба и покажување на телото? Нема ситуација во која квалитетната секс поза не може да се реши. Во продолжение откријте која поза треба да ја одберете за квалитетно водење на љубов со оглед на тоа што сакате да го постигнете.

Најдобра поза за правење бебе

Фактот е дека, бар теориски, можете да забремените во било која секс поза и дека позата никогаш не смее да биде едев вид заштита која ја користите за да ја спречите непосакуваната бременост. Од друга страна, доколку барате поза во која ќе имате најголми шанси да забремените, тоа е кога со класичната мисионерска поза ја поместувате карлицата нагоре. Ставањето на перница под задникот ќе ви помогне да ја подигнете карлицата, што ќе овозможи неговите „пливачи“ полесно да дојдат до вашите јајце-клетки. Исто така, не заборавајте на својот огразам, бидејќи тој ги зголемува шансите да забремените.

seks-1383170170-18484

Најдобра поза за подигнување на самодовербата

Ако имате проблем со самодовербата за време на ин тимниот однос или одреден дел од вашето тело ви предизвикува срам или фрустрација, најдобар лек за тоа е да се нагласат два клучни збора- вие горе. Освен тоа што ќе ја преземете ин иницијативата и контролата, тоа ќе вашиот партнер ќе му биде многу секси, фактот дека вие ја контролирате ситуацијата ќе ви биде вистински извор за раст на самодовербата. Не се плашите да испробате различни положби- секако само оние во кои вие ја водите игра.

seks-par-1382469579-17710

Најдобра поза за максимално женско уживање

Девојки, добро читајте. Имено, ако им верувате на сексолозите, најдобра поза за максимално женско уживање е веројатно онаа која никогаш не сте ја пробале. Се работи за варијација на класичната мисионерска поза и една од ретките пози за кои постои науч на потврда дека доколку правилно ја изведете имате најдобра шанса да доживеете вагинален оргазам за време на сексот. Позата се состои во тоа партнерот да ги нафрли рамената пред вас, а трикот лежи во тоа вие да се триете и да ја притиската карлицата, а помалку да изведувате класично сексуално „подрипување“. Овој начин обезбедува најголема стимулација на клиторисот, поради што многу жени на овој начин м ожат да доживеат оргазам.

seks-par-1384198523-19526

Најдобра поза доколку имате „обдарен“ партнер

Слатки грижи, ќе речат многу, но и тоа не е баш така. Често се зборува дека големината не е важна, туку исклучиво она што тој го прави. Во вистинитоста на овие тврдења нема да навлегуваме, но секако можеме да се слогласиме дека е важно колку добро мажите ја работат работата, посебно ако големината на неговиот пенис ја надминува големината и обемот. Било што било, во ова ситуација важно е ништо да не и препуштите на случајноста, бидејќи тоа може сериозно, посебно ако има ситна градба на тело. Мажот треба да лежи на страна, а жената да ги завитка нозете околу неговата половина. Оваа поза, иако е необична и овозможува на жената да контролира колку „длабоко“ го посакува партнерот во себе, а истровремено да не им го распие доживувањето еден на друг.

seks-1392495339-27136

Најдобра поза ако мажот има мал пенис

Експертите тврдат дека самата големина на пенисот е беззначајна за вкупниот квалитет на сексуалниот живот во врската, но тоа не значи дека не постојат пози во кои „малата големина“ не може максимално да се искористи. Апсолутно најдобра поза за тоа е онаа во која вие сте одозгора, но со една разлика од класичната поза. Имено, најдобар ефект ќе постигнете ако се движите во круг кон него, наместо да се поместувате нагоре-надоле, бидејќи на тој начин ризикувате пенисот да излезе од вас, а тоа може да ги повреди неговите чувства. И мисионерската поза е добра, посебно ако вашите нозе се на неговите рамена. На тој начин овозможувате тој подлабоко да пенетрира и до крај да ја искористи должината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести