вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Идеи за совршен пикник

Одличен начин да го искористите денот

????????????????????????????????????????

Поврзани вести

Сонце, природа, добро друштво и вкусна закуска …тоа е се’ што е потребно за одличен пикник, а денешниот ден е соврешено време.

Денеска соберете ги пријателите, подготевете вкусни сендвичи, кафе во термосот, малку колачи и прво на пикник за да ја пречекате природата со многу смеа  и среќа.

Не заборавајте да понесете ќебе за седење и некоја друштвена игра и секако понесете фотоапарат за да ги овековечите тие среќни моменти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести