четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Идентификуван мажот кој беше пронајден во Сава со цигли околу нозете

Како што се информираат од полицијата, Џемси Демири од порано им е познат на полицијата поради кражба и обивање возила.

telo

Поврзани вести

Белградската криминалистичка полиција го идентификуваше телото кое во вторникот во 18 часот со бетонски цигли околу ногата и селотејп преку очи, исплива околу Остружничкиот мост, недалеку од Белград. Станува збор за Џемши Демири (34) од Бујановац.

Џемши, според проценките на стручњаците на Институтот за судска медицина во вода поминал 10 и 14 дена, па се претпоставува дека претходно бил претепан. Тој немал пријавено жителство во Белград.

Како што се информираат од полицијата, Џемси Демири од порано им е познат на полицијата поради кражба и обивање возила.

„Неговото исчезнување не беше пријавено. Во овој момент се обидуваме да утврдиме каде последен пат бил виден жив. Најаверојатно злосторството не се случило во Белград, ниту во околината, “ изјавија од полицијата за Блиц.

Каде било фрлен телото, тешко е да се утврди поради обилните дождови и поплави.Во овој момент полицијата се обидува да ги пронајде неговите роднини, а истрагата е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести