среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Идентификувана првата жртва од масакрот во Америка

policaec-640x640

Поврзани вести

Првата жртва на масакрот во Далас е полицаецот Брент Томсон, кој почина од повреди на 43 годишна возраст.

Снајперските напади се случиле вчера во 20:45 по локално време во момент додека повеќе стотици лица протестирале поради убиството на Афроамериканците во текот на полициска интервенција во Батон Руж во Луизијана и во Сент Пол во Минесота.

 

Најчитани вести